Live Brak najbliższych meczów
Piast Gliwice wygrywa z Wisłą Kraków 4:3 w emocjonującym meczu

Piast Gliwice wygrywa z Wisłą Kraków 4:3 w emocjonującym meczu

MK

Piast Gliwice triumfował nad Wisłą Kraków 4:3 w pełnym emocji starciu na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Mecz obfitował w zwroty akcji i wiele pięknych bramek, stając się niezapomnianym widowiskiem dla fanów Ekstraklasy. Choć Piast wyszedł z tego pojedynku zwycięsko, to Jordi Sánchez z Wisły został wyróżniony za swoją wyjątkową grę.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie. Piast szybko objął prowadzenie dzięki golom Samuela Ntamacka Ndimby i Hugo Vallejo. Wisła jednak odpowiadała zagrożeniami ze strony Marko Božicia i niezawodnego Jordiego Sáncheza, którzy mocno naciskali na defensywę gospodarzy. Mimo to Piast pokazał zimną krew w kluczowych momentach, co zapewniło im komplet punktów.

Zawodnik meczu: Jordi Sánchez

Jordi Sánchez zasłużył na miano zawodnika meczu, zdobywając najwyższą ocenę 8.6. Jego dynamiczna gra i skuteczność pod bramką Piasta uczyniły go postacią wieczoru. Z Božiciem stworzyli groźny duet, który nie pozwalał Piastowi na chwilę wytchnienia.

Wyróżnieni i rozczarowania

W Piast gliwicki bramkarz Domen Gril (8.0) wykazał się kilkoma kluczowymi interwencjami. W ofensywie pozytywnie wyróżnili się też Samuel Ntamack Ndimba (7.9) i Hugo Vallejo (7.6). Z drugiej strony, Raoul Giger z Wisły (5.7) i Jakub Lewicki z Piasta (5.8) nie mieli najlepszego wieczoru, często zawodząc w kluczowych momentach.

Ekstraklasa ponownie udowodniła, że potrafi dostarczyć niezapomnianych emocji. Miejmy nadzieję, że kolejne mecze dostarczą równie wiele widowiska.

Oceny zawodników Piast Gliwice

#ZawodnikOcena
75Domen Gril8.0
28Filip Borowski6.3
5Juande Rivas6.1
29Igor Drapiński6.0
36Jakub Lewicki5.8
90Ivan Lima6.5
31Oskar Lesniak6.4
27Jakub Łabojko6.5
80Hugo Vallejo7.6
19Samuel Ntamack Ndimba7.9
17Quentin Boisgard6.6

Oceny zawodników Wisła Kraków

#ZawodnikOcena
1Marcel Łubik6.6
34Raoul Giger5.7
6Alan Uryga6.2
13Maxence Maisonneuve6.8
52Jakub Krzyżanowski6.5
41Kacper Duda6.0
12James Igbekeme5.9
51Maciej Kuziemka6.3
10Frederico Duarte6.2
17Marko Božić8.4
11Jordi Sánchez8.6

Grafika Offside.pl

Składy

Piast Gliwice: 75. Domen Gril, 28. Filip Borowski, 5. Juande Rivas, 29. Igor Drapiński, 36. Jakub Lewicki, 90. Ivan Lima, 31. Oskar Lesniak, 27. Jakub Łabojko, 80. Hugo Vallejo, 19. Samuel Ntamack Ndimba, 17. Quentin Boisgard

Wisla Krakow: 1. Marcel Łubik, 34. Raoul Giger, 6. Alan Uryga, 13. Maxence Maisonneuve, 52. Jakub Krzyżanowski, 41. Kacper Duda, 12. James Igbekeme, 51. Maciej Kuziemka, 10. Frederico Duarte, 17. Marko Božić, 11. Jordi Sánchez